Zvládli jsme to – účastníci Prague Hamburg Rowing Race dnes úspěšně proťali cílovou pásku

Účastníci nejextrémnějšího veslařského závodu Prague Hamburg Rowing Race dnes úspěšně absolvovali poslední – dvanáctou etapu, kterou završili maraton po Labi a pokus o světový rekord.

Závod, který odstartoval od Karlova mostu 30. září, byl vzhledem k délce trasy a náročným povětrnostním podmínkám vůbec první regatu svého druhu. Účastnili se jí jak amatérští, tak profesionální sportovci v čele s olympionikem Václavem Chalupou, stříbrným medailistou z Barcelony, který však pro zdravotní komplikace minulý týden v pátek odstoupil. V plavbě dále pokračovali už jen Aleš Nejedlo, zakladatel regaty a Dušan Macháček, předseda Českého veslařského svazu. Oba na single skifech, což se nikdy předtím nikomu nepovedlo.

Výkon Aleše Nejedla a Dušana Macháčka aspiruje na zápis do České knihy rekordů. Aktuálně probíhá kompletace a posouzení všech podkladů, na základě kterých dojde k oficiálnímu uznání rekordu,“ uvedl David Rafaj z Agentury Dobrý den, která Českou knihu rekordů vydává. Informaci, zda se povedlo také zápis do Guinnessovy knihy rekordů, zveřejní organizátoři za několik málo dní. 

Unikátní projekt podporují města Praha a Hamburg i všechna etapová města na trase. Hlavním partnerem závodu je společnost CPI, poděkování náleží také Magistrátu hlavního města Prahy, který na akci poskytl grant a v neposlední řadě také MČ Praha 1, pod jejíž záštitou se konalo týdenní soustředění na Střeleckém ostrově, které závodu předcházelo.

 

Kontakt pro média:

Erika Daňková 

Account Manager

Tel.: +420 601 572 005

E: dankova@marcusandart.com

Jak se k závodu Přihlásit?


Prague – Hamburg Rowing Race je veslařskou regatou jejíž trať bude pokořena ve 12 etapách rozložených mezi česká a německá města na Labi. Druhý ročník etapového závodu Prague – Hamburg Rowing Race odstartuje 12. září 2020 na Vltavě z pod Karlova mostu v centru Prahy a skončí 24. září 2020 na Labi v Hamburku.

PŘIHLÁŠKA

Více dotazů?