Topinková Knapková: Důležitá bude týmová práce

Olympijská vítězka z Londýna 2012 a mistryně světa z roku 2011 Mirka Topinková Knapková se do nejextrémnějšího veslařského závodu planety zapojí coby ambasadorka. K ní se připojí olympijský medailista a pětinásobný mistr světa Ondřej Synek.  

Závod na říční trase Praha – Hamburk o délce 850 km bude rozdělen do celkem 12 etap.  

„Je to extrémní výzva pro všechny veslaře, aby se do něčeho podobného zapojili. Osobně tolik kilometrů najezdím tak za dva měsíce. Představa, že bych to měla zvládnout za třináct dní…“ zamýšlí se skifařka Topinková Knapková. „Je ale pravda, že na osmě je to trochu něco jiného,“ dodává.

Olympijská vítězka si momentálně plní své mateřské povinnosti. Přiznala však, že její muž, bývalý kajakář, se závodu plánuje zúčastnit. „Hned říkal, že se přihlásí do první etapy. Má zrovna narozeniny, tak prý s kamarády pojede,“ usmívá se Topinková Knapková.

Největší říční regata světa odstartuje v Praze 29. září.

„Takový projekt u nás ještě nebyl. Absolvovat takto dlouhý závod bude výzva jak pro sportovce, tak i pro širokou veřejnost a příznivce veslování i všech vodních sportů. Důležitá bude týmová práce,“ uzavírá ambasadorka.

Jak se k závodu Přihlásit?


Prague – Hamburg Rowing Race je veslařskou regatou jejíž trať bude pokořena ve 12 etapách rozložených mezi česká a německá města na Labi. Druhý ročník etapového závodu Prague – Hamburg Rowing Race odstartuje 12. září 2020 na Vltavě z pod Karlova mostu v centru Prahy a skončí 24. září 2020 na Labi v Hamburku.

PŘIHLÁŠKA

Více dotazů?