Pokus o zápis do Guinnessovy knihy rekordů a úprava pravidel

Úvodní ročník mezinárodní regaty Praha - Hamburk hlásí novinky. Kategorie ELITE bude nahrazena pokusem o zápis do Guinnessovy knihy rekordů zdoláním celé trasy závodu jediným skifařem. O zápis se pokusí ředitel závodu Aleš Nejedlo a stříbrný olympijský medailista Václav Chalupa.

Jelikož v řádném termínu nebylo přihlášeno dostatečné množství posádek pro regulérní konání závodu v kategorii ELITE, nebude se tato kategorie v ročníku 2018 konat. Nahradí ji pokus o zápis do Guinnessovy knihy rekordů zdoláním celé trasy závodu jediným skifařem. O zápis se pokusí Aleš Nejedlo, ředitel závodu a nositel celé myšlenky Prague-Hamburg Rowing Race, který celou trasuje a absolvuje ji na skifu, a stříbrný olympijský medailista, několikanásobný vicemistr světa ve veslování a nositel Ceny Thomase Kellera za celoživotní přínos veslování - Václav Chalupa. Ten naopak závod absolvuje na lite boatu pro přímořské veslování.

Výše uvedený pokus o zápis do Guinnessovy knihy rekordů neznamená zrušení závodu jako takového. Pro vyšší míru motivace i pro zpřístupnění závodu většímu počtu účastníků bylo organizačním výborem rozhodnuto o úpravě pravidel pro jednotlivé kategorie. Včetně zkrácení o dva dny - Praha - Hamburg Rowing Race se uskuteční se od 29. září do 11. října.

 

Úprava pravidel pro ročník 2018

Kategorie CHALLENGE a OPEN

Změny pro všechny disciplíny ve všech vypsaných soutěžích

    •       Tým (loď) může být přihlášena kýmkoliv (klub, město, soukromá osoba…)

    •       Pravidla nově umožňují:

                •       možný počet trojnásobku účastníků na jeden post v lodi u kategorie CHALLENGE (tzn. 1x = max 3 účastníci na jednu loď , 8+ = max. 27 účastníků na jednu loď )

                •       neomezený počet účastníků posádky u kategorie OPEN

    •       Tým má možnost střídat členy posádky kdykoliv v průběhu etapy na místech k tomu určených

 

Pro všechny kategorie, disciplíny i vypsané soutěže

    •       Z důvodu nerealizace kategorie ELITE nebudou v tomto ročníku k dispozici ubytovací lodě ani centrální catering

    •       Každý tým si ubytování a stravování účastníků zajišťuje samostatně – pořadatel zajistí v místech etapových cílů pouze prostor pro kempování a uložení lodí

    •       Termín přihlášek je stanoven nejpozději do 20. 9. 2018

    •       Případné rozšíření termínu přihlášek je v kompetenci ředitelství závodu a bude zveřejněno na webových stránkách závodu

 

Startovné se vzhledem k úpravám pravidel určuje následovně:

Startovné pro kategorie CHALLENGE a OPEN

Kategorie 8+ (30 Euro / jeden post v lodi vč. kormidelníka / etapa)

Kategorie 4x,4x+, K4, C4 (40 Euro / jeden post v lodi vč. kormidelníka / etapa)

Kategorie 1x, 2x, K1, K2, SeaK1, SeaK2, C1, C2 (50 Euro / jeden post v lodi / etapa)

    •       V ceně startovného je zahrnuto

plán trasy, check-points, prostor pro uložení lodí, support a zdravotníci během závodu, první pomoc, záchranný a evakuační tým, oficiální tričko závodu, dokumenty k závodu, oficiální identifikační znaky a průkaz pro závodníka ( číslo a spol…), oficiální časomíra, JURY, ocenění vítěze v každé disciplíně

    •       Startovné neobsahuje

cestu do země, závodní vybavení, ubytování, jídlo a jiné nespecifikované služby

Jak se k závodu Přihlásit?


Prague – Hamburg Rowing Race je veslařskou regatou jejíž trať bude pokořena ve 12 etapách rozložených mezi česká a německá města na Labi. Druhý ročník etapového závodu Prague – Hamburg Rowing Race odstartuje 12. září 2020 na Vltavě z pod Karlova mostu v centru Prahy a skončí 24. září 2020 na Labi v Hamburku.

PŘIHLÁŠKA

Více dotazů?