Hamburk: Brána do světa

Unikátní etapový závod osmiveslic odstartuje 29. září od Karlova mostu v centru Prahy a skončí 13. října v Hamburku - ve druhém největším městě Německa a zároveň jeho největším přístavu. Městu se přezdívá Brána do světa a to z důvodu, že do přístavu ročně vpluje až 13 tisíc lodí.

Město Hamburk se rozkládá na severu Německa na dolním toku Labe při ústí do Severního moře. Přes řeku Labe vede v Hamburku téměř až dva a půl tisíce mostů, což je nejvíce v celé Evropě.

Mezi nejvýznamnější památky patří novorenesanční radnice se stometrovou věží, která se nachází přímo v centru starého města. Nejznámějším kostelem je barokní kostel sv. Michala, z jehož věže se návštěvníkům naskytne panoramatický výhled na hamburský přístav. Jedním z turistických cílů je jezero Alster o rozloze 160 hektarů nacházející se v čtvrti Alstad. Nejvyšší stavbou Hamburku je Televizní věž Heinricha Hertze o výšce 279,2 metry.

Dalším lákadlem přímo v centru města jsou dvě čtvrti – Hafen City a Speicherstadt. Hafen City je moderní čtvrť, které dominuje Elbphilharmonie, hamburská koncertní hala. Zcela odlišnou částí je Speicherstadt, největší souvislý komplex skladových budov v novogotickém stylu na světě.

Hamburk bude účastníky závodu Prague Hamburg Rowing Race očekávat 13. října, kam lodě doplují z poslední zastávky v městě Bleckede. Přímo v srdci Hamburku pak proběhne závěrečný kilometrový závod s hromadným startem, který uzavře nejdelší a nejextrémnější závod osmiveslic na světě.

Jak se k závodu Přihlásit?


Prague – Hamburg Rowing Race je veslařskou regatou jejíž trať bude pokořena ve 12 etapách rozložených mezi česká a německá města na Labi. Druhý ročník etapového závodu Prague – Hamburg Rowing Race odstartuje 12. září 2020 na Vltavě z pod Karlova mostu v centru Prahy a skončí 24. září 2020 na Labi v Hamburku.

PŘIHLÁŠKA

Více dotazů?