Chalupa kvůli zdravotním komplikacím odstoupil ze závodu

Praha, 6. října 2018 – Extrémní závod Prague Hamburg Rowing Race je právě ve své půlce, legenda českého veslařského sportu a nositel Ceny Thomase Kellera za celoživotní přínos veslování – Václav Chalupa už ale do cíle, bohužel, nedojede. Kvůli silným bolestem zad musel ze závodu odstoupit.

V pátek veslaři završili šestou etapu závodu, čímž absolvovali první polovinu trasy Praha – Hamburk, kam by měli dorazit 11. října. Pro olympionika Václava Chalupu byl závod na single skifu životní výzvou. O zápis do Guinnessovy knihy rekordů tak budou usilovat už jen Aleš Nejedlo, zakladatel regaty a Dušan Macháček, předseda Českého veslařského svazu. Oba rovněž na single skifech, což se nikdy předtím nikomu nepovedlo.

Bohužel, zdravotní komplikace mi neumožnily závod dokončit. Kluci tak na sedmou etapu nastoupili už beze mě. Je to obrovská výzva a moc jim ten Guinnessův rekord přeju. Závod rád podpořím i v budoucnu. Chtěl jsem touto cestou představit veslování jako sport rekreační a to se, myslím, povedlo,“ říká olympionik Václav Chlupa.

„Vašek musel ze závodu odstoupit. Šestá – nejdelší etapa dala zabrat nám všem, ale jeho záda to odnesla nejvíc. Bolest byla tak silná, že mu neumožnila dál pokračovat. Všechny nás to moc mrzí, ale zdraví je teď na prvním místě,“ říká Aleš Nejedlo, zakladatel regaty.

Unikátní projekt podporují města Praha a Hamburk i všechna etapová města na trase. Hlavním partnerem závodu je společnost CPI, poděkování náleží také Magistrátu hlavního města Prahy, který na akci poskytl grant a v neposlední řadě také MČ Praha 1, pod jejíž záštitou se konalo týdenní soustředění na Střeleckém ostrově, které závodu předcházelo.

 

 

Kontakt pro média:

Erika Daňková

Account Manager

Tel.: +420 601 572 005

E: dankova@marcusandart.com

 

Jak se k závodu Přihlásit?


Prague – Hamburg Rowing Race je veslařskou regatou jejíž trať bude pokořena ve 12 etapách rozložených mezi česká a německá města na Labi. Druhý ročník etapového závodu Prague – Hamburg Rowing Race odstartuje 12. září 2020 na Vltavě z pod Karlova mostu v centru Prahy a skončí 24. září 2020 na Labi v Hamburku.

PŘIHLÁŠKA

Více dotazů?