Aktualita ze závodu

 

Závod Prague Hamburg Rowing Race je teprve v půlce a jeho účastníci už zakusili, co je to sáhnout na dno svých sil. Včerejší, zprvu poklidná etapa Bad Schandau – Drážďany o délce 55 km totiž veslařům přichystala nečekané komplikace. 

 

V noci z úterka na středu se přihnal silný vítr a poničil stanové zázemí. Závodníci tak na start další etapy, který byl raději o hodinu odložen, nastoupili nevyspalí a promrzlí. Nepřízeň počasí však nadále přetrvávala a Labe se ukázalo ve své plné síle. Přívaly deště, silný protivítr a vysoké vlny veslaře provázely většinou etapy.​

Každé tempo nás stalo obrovské úsilí a pocitově to celé bylo velmi náročné na psychiku. Obzvláště pro mě, protože to byla má první zkušenost s takovými podmínkami a na jiném typu lodě. Učil jsem se cestou, ale chyběla zkušenost a jistota“, říká Aleš Nejedlo, zakladatel regaty, pro kterého byla středa celkově smolným dnem. 

„Po cca 5 km jsem zjistil, že mám prasklý slajd, což velmi komplikovalo jakýkoliv pohyb na něm, a do místa první zastávky zbývalo ještě dalších 20 km. Už tak náročné podmínky se staly doslova utrpením a fyzicky jsem si sáhl na dno. Slajd jsme vyměnili a po občerstvení jsme se s pozitivnější náladou, že už to bude lepší, vydali na trať. Kluci mi, díky letité praxi, sice ujížděli, ale držel jsem se. V momentě, kdy doprovodný člun podél kontroloval kluky vpředu, jsem přehlédl boji, která mi splynula s pozadím. Lodí jsem ji sice minul, leč následovala rána od kontaktu s levým veslem, které se bohužel zlomilo. Nastalo velké manévrování s jedním veslem ke břehu. Pak trvalo asi dvě hodiny na ledovém větru, než mi podpůrný tým dovezl náhradní vesla. Následně jsem mohl pokračovat, ale vítr setrval až do cíle, kde mě pro změnu přivítal příval deště. Z pohodové etapy se tak stalo trochu drama trvající 8 hodin, ale se šťastným koncem." 

Nakonec vzal Černý Petr Aleše na milost a v závěru etapy mu přichystal milé zadostiučinění v podobě přivítání zpěvačkou Janou Kratochvílovou a bubeníkem kapely Pražský výběr, Jirkou Hrubešem. 

Děkujeme za podporu! 

Jak se k závodu Přihlásit?


Prague – Hamburg Rowing Race je veslařskou regatou jejíž trať bude pokořena ve 12 etapách rozložených mezi česká a německá města na Labi. Druhý ročník etapového závodu Prague – Hamburg Rowing Race odstartuje 12. září 2020 na Vltavě z pod Karlova mostu v centru Prahy a skončí 24. září 2020 na Labi v Hamburku.

PŘIHLÁŠKA

Více dotazů?